Výstava: Nový Zéland – země dlouhého bílého oblaku

Nový Zéland, neboli Aotearoa, země dlouhého bílého oblaku, jak ji poeticky nazývají její původní maorští obyvatelé, je snem mnoha cestovatelů a rájem většiny fotografů. Těžko byste jinde hledali tak malý kus země, který nabízí tak rozmanitou a půvabnou krajinu. Deštné pralesy se stromovými kapradinami, sopky obklopené měsíční krajinou plnou syrných výparů a vroucího bláta, alpské pohoří a ledovce táhnoucí se z jejich zasněžených vrcholků až k mořskému pobřeží, divoké řeky a průzračná jezera, travnaté pláně kam až oko dohlédne, zlatavé písčité pláže ale i divoké pobřeží. Tím vším se prolíná odlehlost a nedostupnost, exotika Pacifiku, maorská a polynéská kultura smíšená s tradicí bývalého britského impéria, ale i pohnutými časy zlaté horečky, které se ani Nový Zéland nevyhnul. Měli jsme to štěstí, že jsme mohli tuto fascinující zemi několikrát navštívit a křížem krážem ji procestovat, a nasbírat tak kolekci fotografií, jejíž zlomek je nám ctí vystavit v Green Baru. 

Tomáš a Klára Hánkovi

 

Pro více informací či fotografií můžete navštívit naše webové stránky nebo nás kontaktovat přímo:

www.viewnewzealand.com

www.wanderlustphotogallery.webnode.cz

– +420 607 652 376

 

Další články

Menu con gusto

Menu con gusto

Drazí, rádi bychom Vás srdečně pozvali na jedinečnou gastronomickou událost, která se uskuteční v našem Green Baru v Olomouci dne 14. června 2023. Připravili jsme pro Vás nezapomenutelný den plný španělsko-italských lahůdek, které Vás okouzlí svou originalitou. Naši...

Krásy řecké kuchyně

Krásy řecké kuchyně

Srdečně Vás zveme na nezapomenutelný řecký den v našem Green Baru, kde se budete moci ponořit do chutí skvělé řecké gastronomie.

Řecká kuchyně je vyjímečná svými tradičními recepty, kvalitními ingrediencemi a kombinacemi, které osloví každého gurmána.

Fusion of India

Fusion of India

Vážení hosté, srdečně Vás zveme na nezapomenutelnou cestu do světa indické kuchyně v Green Baru! Přijďte ochutnat naše exotické pokrmy, plné barev a nádherných chutí. Užijete si pestré palety koření a vůní, naše menu bude totiž plné lahodných indických specialit,...