Výstava: Nový Zéland – země dlouhého bílého oblaku

Nový Zéland, neboli Aotearoa, země dlouhého bílého oblaku, jak ji poeticky nazývají její původní maorští obyvatelé, je snem mnoha cestovatelů a rájem většiny fotografů. Těžko byste jinde hledali tak malý kus země, který nabízí tak rozmanitou a půvabnou krajinu. Deštné pralesy se stromovými kapradinami, sopky obklopené měsíční krajinou plnou syrných výparů a vroucího bláta, alpské pohoří a ledovce táhnoucí se z jejich zasněžených vrcholků až k mořskému pobřeží, divoké řeky a průzračná jezera, travnaté pláně kam až oko dohlédne, zlatavé písčité pláže ale i divoké pobřeží. Tím vším se prolíná odlehlost a nedostupnost, exotika Pacifiku, maorská a polynéská kultura smíšená s tradicí bývalého britského impéria, ale i pohnutými časy zlaté horečky, které se ani Nový Zéland nevyhnul. Měli jsme to štěstí, že jsme mohli tuto fascinující zemi několikrát navštívit a křížem krážem ji procestovat, a nasbírat tak kolekci fotografií, jejíž zlomek je nám ctí vystavit v Green Baru. 

Tomáš a Klára Hánkovi

 

Pro více informací či fotografií můžete navštívit naše webové stránky nebo nás kontaktovat přímo:

www.viewnewzealand.com

www.wanderlustphotogallery.webnode.cz

– +420 607 652 376

 

Další články

Vánoční otevírací doba

Vánoční otevírací doba

Drazí příznivci Green Baru! Rádi bychom vás informovali, že od 23. prosince 2023 do 2. ledna 2024 včetně bude naše restaurace zavřená. Chceme si vzít chvíli na odpočinek a načerpání energie, abychom se na začátku nového roku mohli vrátit plní nových nápadů a chuti do...

Menu con gusto

Menu con gusto

Drazí, rádi bychom Vás srdečně pozvali na jedinečnou gastronomickou událost, která se uskuteční v našem Green Baru v Olomouci dne 14. června 2023. Připravili jsme pro Vás nezapomenutelný den plný španělsko-italských lahůdek, které Vás okouzlí svou originalitou. Naši...

Krásy řecké kuchyně

Krásy řecké kuchyně

Srdečně Vás zveme na nezapomenutelný řecký den v našem Green Baru, kde se budete moci ponořit do chutí skvělé řecké gastronomie.

Řecká kuchyně je vyjímečná svými tradičními recepty, kvalitními ingrediencemi a kombinacemi, které osloví každého gurmána.